فروش انواع پیچ های نفت ،گاز و پتروشیمی

استاد بولت

استاد بولتReviewed by پیچ ومهره کیمیاصنعت on Jun 24Rating: 4.0استاد بولت

استاد بولت.پــیــچ
پیچ چهارسوپیچ چهارسو
پیچ آلن* پيچ اتاقي* پیچ استوانه ای* پيچ ام دي اف* پيچ چوب* پیچ خروسکی* پیچ خودکار* پيچ دو سر رزوه* پيچ سر خزينه* پيچ سر شش گوش* پيچ سرمته اي* پيچ شيرواني سرمته اي* پيچ شيرواني نوک تيز* پيچ متري* پيچ مغزي* يو بولت* پیچ استیل *مــهــره
مهره جوشی* مهره خروسکی* مهره سر بسته* مهره شش گوش* مهره شش گوش آهنی* مهره شش گوش اچ وی* مهره شش گوش جوشی* مهره شش گوش خشکه کلاس 10* مهره شش گوش خشکه کلاس 8* مهره قفلی* مهره کاسه نمدی* مهره استیل* مهره شش گوش استیل*واشـــر
پیچ چهارسوپیچ چهارسو
واشر تخت* واشر تخت آهنی* واشر تخت اچ واستاد بولت

استاد بولت

استاد بولت ها ( اتصالات ) یکی از انواع پیچ های دو سر رزوه تمام دنده ای هستند که سر وته آنها برای بستن مهره باز است و به وسیله 2 مهره روی قطعه بسته می شود، که در بستن فلنج ها و قطعات فیزیکی مورد استفاده قرار می گیرد. استاد بولت ها در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، سیمان، ساختمان سازی، معدن، خطوط تولید ماشین آلات، مخازن سر چاهی، آب و فاضلاب شیرآلات و تجهیزات خطوط لوله، سد سازی، پل سازی، و صنعت ساختمان و … کاربرد دارند.

استاد بولت ها شامل متریال های تفلون و  و گالوانیزه یا استنلس استیل می گردند. متریال های مورد استفاده در تولید استاد بولت ها طبق استانداردهای مختلف ASME نعریف می شوند که پر کاربردترین آنها A193 و برای مهره A194 می باشد. اندازه و سایز استاد بولت ها می تواند بسته به نوع مصرف قابل تولید و انتخاب باشد. این پیچ ها به گونه ای طراحی شده اند که بتوان در هر دو سر آنها مهره را به کار بست.

استاد بولت ها با استانداردهای مختلفی از قبیل … NMG, DIN, ISO همراه با Certificat و شناسنامه ارائه می گردند. از دیگر خصوصیات استاد بولت ها گرید های آن است که به عنوان مثال B7 وB8 می باشند.

استاد بولت ها بسته به نوع گالوانیزه گرم یا سرد و داکرومات در صنایع استفاده می شوند. استاد بولت A193 به عنوان پر کاربردترین استاد بولت برای اتصالات لوله و فلنج فشار قوی و درجه حرارت بالا می باشند.

نمونه ای از استاد بولت ها:

استاد بولت B7 : این نوع استاد بولت همراه دو مهره سنگین استفاده می شود و پر مصرف ترین نوع استاد بولت می باشد و تا دمای زیر 800 درجه فارنهایت انتخابی مناسب برای فلج های صنعتی می باشد.

استاد بولت B16 : این نوع استاد بولت در دمای بالای 1000 درجه فارنهایت مورد استفاده قرار می گیرد و در درجه حرارت بالا ی 850 درجه فارنهایت استاندارد B16 طول عمر 2 و نیم برابر استاد بولت B7 است.

استاد بولت ها در سایزهای گوناگون از قطر 10 میلیمتر تا قطر 100 میلیمتر تولید می شوند. استاد بولت ها در متریال های مختلف از قبیل B8T ،B8M ،B8 ،L43 ،B16، L7M ،L7 ،B7M ،B7 ،B6، B5 با استانداردهای DIN 976, DIN 975, BS 4882, ANSI B16/5 تولید می شود. استاد بولت ها در چند تایپ مختلف مثل استاد بولت های عادی، استاد بولت های گرم که به بازار عرضه می گردند.

در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی استادد بولت ها جایگاه ویژه ای دارند. به عنوان مثال برای اتصال لوله ها به هم از فلنج و استادبولت استفاده می شود. استادبولت ها با مواد گوناگونی پوشش دهی می شوند آبکاری سرد، آبکاری گرم، داکرومات، PTF، نیکل، تفلون و آبکاری زرد از جمله پوشش ها می باشد.

در صنایع فراساحل به علت خورندگی آب دریا از آلیاژهای مناسب جهت جلوگیری از خورده شدن استادبولت در اعماق آب دریا و مهیا کردن طول عمر مناسب برای استاد بولت استفاده می شود. ممکن است از متریال های رایج جهت تولید و مصرف این استاد بولت ها برای مناطق آب شور با روکش های مناسب استفاده گردد. در کارگاه استاد بولت ها به صورت طولی ( تمام میلگرد به صورت طولی ) تولید می گردد یعنی اینکه بعد از عملیات رزوه گذاری روی میلگرد آنرا به اندازه دلخواه برش می زنند و به بازار عرضه می کنند، مشتری با توجه به نیاز خود ابعاد خود را مشخص و به تولید کننده اعلام می کند. تولید کننده نسبت به ابعاد مشتری شروع به قطع استادبولت از میلگرد تمام رزوه می کند. استاد بولت پس از برش به وسیله تورپلاست مورد حفاطت قرار می گیرند برای انتقال استادبولت ها به محل مصرف از جعبه های مخصوص استفاده می شود. در صورت حمل اشتباه استادبولت ها امکان خرابی رزوه استادبولت ها وجود دارد مخصوصا در استادبولت های تفلون و یا PTF شده بهتر است بعد از گذاشتن آنها در جعبه به دقت استادبولت ها را درون آن ثابت نگه داریم تا درست به مقصد برسند.

در مواردی خاص از آلیاژهای خاص جهت تولید استاد بولت استفاده می شود به عنوان مثال دربو ژنراتور ها و یا توربوکمپرسورها به علت لرزش بیش از حد استاد بولت ها و امکاه ایجاد ترک در استاد بولت از آلیاژهای مناسب این کار استفاده می گردد. استادبولت هایی با قطر بیش از 3 اینچ در مصارف خاص پتروشیمی بیشتر قرار می گیرند.

در ایران استادبولت ها بیشتر در صنایع نفت و پتروشیمی در خطوط لوله مورد استفاده قرار می گیرد استاد بولت به روش فشار و رزوه که به نام رولینگ معروف هست تولیدی می شود در این روش استادبولت بعد از سایز شدنمیلگرد و کشیده شدن آن درون دستگاه رولینگ قرار می گیرد و به صورت یکپارچه تمامی آن یک دنده می شود، در حین دنده زنی مرتبا روی آن روغن ریخته می شود که این روغن برای برای انتقال حرارت ایجاد شده و پلیسه های احتمالی از روی استادبولت است. شایان ذکر است که دستگاه های رولینگ توان تولید استادبولت ها را در قطرهای مختلف با گام های دنده ایی مختلف را دارند این کار با تعویض قرقره های دستگاه میسر می شود. استادبولت ها در ایران اکثرا از استانداردهای طولی اینچ تبعیت می کنند که از قطر 2/1 اینچ تا 4 اینچ مورد مصرف قرار می گیرند.

میلگردهای مورد استفاده در تولید در تولید استادبولت استانداردهای مشخصی دارند که طراح نسبت به موضوع طراحی و شرایط استفاده از آن آنها را انتخاب می کند.برای انتخاب یک استادبولت می توان از جداول استاندارد طراحی آنها را انتخاب کرد. شایان ذکر است رزوه های استادبولت ها بنا به مصرف شکل های گوناگونی دارند مثلا استادبولت رزوه کبریتی در صنایع ماشین سازی جهت انتقال دقیق قطعه مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرد. این گونه از استادبولت ها از متریال های بسیار مقاوم و بعد از سخت کاری استفاده می شوند. از استادبولت های دنده کبریتی برای تبدیل نیروهای دورانی به نیروهای افقی و عمودی است. این گونه استاد بولتها هیچ گونه عملیات آبکاری نخواهند داشت. پیچ های متری از جمله استادبولت هایی هستند که به طول های بیشتر از 1 متر به بازار عرضه می شوی* واشر چهار گوش* واشر فنری* واشر فنری آهنی* واشر فنری خشکه* واشر ریلی* واشر استیل* واشر تخت استیل* واشر فنری استیل*

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *