پیچ و مهره در صنعت پل سازی چه کاربردی دارد

پیچ و مهره در صنعت پل سازی چه کاربردی داردReviewed by پیچ و مهره در صنعت پل سازی چه کاربردی دارد؟ on Dec 7Rating: 5.0پیچ و مهره در صنعت پل سازی چه کاربردی دارد؟پیچ و مهره در صنعت پل سازی چه کاربردی دارد؟

 پیچ و مهره / دانستنی ها / پیچ و مهره در صنعت پل سازی چه کاربردی دارد؟پیچ و مهره در صنعت پل سازی چه کاربردی دارد؟

پیچ ومهره کیمیاصنعت :02155377092      09121896961

صنعت پل سازی مانند صنایع دیگر یکی از مصرف کنندگان عمده در پیچ و مهره هایی با مقاومت بالا است. از پیچ و مهره و انکر بولتهای به کاربرده شده در ستونهای پل تا متصل شده به یکدیگر از پیچ های پر مقاومت استفاده می شود .

پیچ ومهره کیمیاصنعت  پیچ و مهره در صنعت پل سازی چه کاربردی دارد a775620584818b27c3013767569f20131

پیچ ومهره کیمیاصنعت

 پوشش پیچ ها باید بر اساس در معرض رطوبت قرا گرفتن انها تعیین شود . یکی از پلها در استفاده از پیچ و مهره پل BAY کالیفرنیا بوده است که پس از گذشت 2 سال از شکست پیچ های ان همچنان بحث داغ مطبوعات است چرا که تعدادی از انکر بولتهای تهیه شده برای این پل ظرف گذشت چند روز پس از بسته شدن بدلیل خوردگی هیدروژنی شکستند .

 pih  پیچ و مهره در صنعت پل سازی چه کاربردی دارد pih

حال آنکه تولید کننده پیچ در تولید آنها قصور نکرده است و اشکال به نحوه نگهداری پیچ ها و نیز نوع سفارش آبکاری آن بوده است .

پر کاربردترین متریال برای پلها با استانداردهای زیر می باشد .

پیچ و مهره فولادی ASTM A320

پیچ و مهره فولادی ASTM A325

پیچ و مهره فولادی   ASTM A490

اطلاعات تخصصی پیچ

تعریف پیچ : پیچ یک میلهء استوانه ای فلزی یا غیر فلزی است که روی محیط آن دندانه ایجاد شده است. پیچها به دلیل تنوع زیادی که دارند برای شناخت آنها نیاز به استاندارد است که انگلستان اولین تدوین کننده استاندارد بود٬ استانداردهایی که امروزه رایج می‌باشد:
دین آلمان DIN، استاندارد آمریکایی واحد آن اینچ می‌باشد،ANSIاستاندارد انگلیس JISگوست استاندارد روسی WIT WORTHمی‌باشد. از آنجا که سیستم تولید پیچ و مهره در کشور ما و در حال حاضر بر اساس استانداردهای اروپایی می‌باشد،از مشخصات پیچ براساس DINآلمان در طراحی ها و نقشه ها باید استفاده نمود.۲۰۱۵۱۱۲۹_۱۸۱۰۲۰  پیچ و مهره در صنعت پل سازی چه کاربردی دارد
دلایل اشکال در بستن پیچ

مواد خام پیچ ها و روغن کاری
ابزار نا سالم
خطای ناشی از بی دقتی نیروی انسانی

برای شناخت پیچها و تعریف پیچها به 4 مشخصه نیازمندیم :

قطر پیچ
طول پیچ
نوع کله پیچ
نوع دنده و گام پیچ
فاصله قله دو نخ رزوه کنار هم

جنس پیچ به نوع استفاده ایی که از آن داریم بستگی دارد:

فولادی
برنج،مس
کائوچو (غیر فلزی)

موارد استفاده از پیچ:

اتصالات
انتقال قدرت
تبدیل نوع حرکات از دورانی به خطی و بالعکس

پیچ ها بسته به مکان مصرف بر اساس : شکل ظاهری،جنس،میزان گشتاور مورد نیازمقاومت به سایش،مقاومت به ضربه،… انتخاب می‌شوند.به عنوان مثال پیچ چوب نیاز به سختی بالا و مقاومت به سایش بالایی ندارد ولی پیچی که در آهن بسته می‌شود مجبور است محل خودش را رزوه کند نیاز به مقاومت در مقابل سایش داشته باشد و لازم است گشتاور کند.
پیچ ها به طور کلی به دو روش فورج سرد و فورج گرم تولید می‌شوند.روش فورج سرد دارای عیوب کمتر و کیفیت بهتری نسبت به فورج گرم می‌باشد.

.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *